#3 "Kupiona i sprzedana" Megan Stephens, Jane SmithCzternastoletnia Megan Stephens podczas wakacji w Grecji zakochała się w starszym od niej Albańczyku. Została z ukochanym w Grecji, a jej matka wróciła do Anglii. 
Gehenna trwała sześć lat! On zmusił ją do prostytucji, a potem sprzedał handlarzowi ludźmi. Megan przeżyła horror. Przechodziła z rąk do rąk. Trafiała do kolejnych domów publicznych...
Bita, gwałcona i poniżana, była zbyt zastraszona, by szukać pomocy. W końcu znalazła się w szpitalu. Tam życzliwi ludzie uratowali jej życie.
Niewiarygodne! W tym samy czasie jej matka przeprowadziła się do Grecji i nie miała pojęcia, jaki los spotkał jej córkę....
CÓRKA: Wstrząsająca historia młodej dziewczyny, która została zmuszona do prostytucji. To co przeczytałam w tej książce, było dla mnie szokiem. Szokiem?! To za mało powiedziane! Nie mogłam uwierzyć, że takie rzeczy dzieją się tuż pod naszym nosem! Zakochana dziewczyna zostaje brutalnie wykorzystana, 
Nadal nie mogę otrząsnąć się po tej książce. Pokazuje ona życie ludzi, którzy są sprzedawani. Jak są poniżani, bici i zmuszani do różnych odrażających rzeczy. 
Z każdym rozdziałem, z każdą kartką, z każdym słowem coraz bardziej nie mogłam uwierzyć w to co czytam. To było odrażające, przez co ta dziewczyna musiała przejść. Nie potrafię sobie nawet wyobrazić jej strachu, lęków czy jakichkolwiek innych uczuć, której jej towarzyszyły przez te SZEŚĆ LAT! Przed matką udawała, że wiedzie wspaniałe życie, a tym czasem przeżywała osobistą tragedię. 
Spokojnie mogę polecić tę książkę. Pokazuje ona prawdziwe oblicze prostytucji i handlu ludźmi. Po przeczytaniu tej historii gwarantuję, że nie zapomnicie o niej długo, tak jak ja. Nadal mam ją w głowie i nie mogę przestać o niej myśleć. To książka, którą NAPRAWDĘ WARTO przeczytać.


OCENA:
  • 10/10 (genialna!)MATKA: Opisana tragedia dziewczyny, która wyjechała na wymarzone wakacje za granicę. Jej losy potoczyły się zupełnie inaczej niż to sobie wyobrażała.
Książkę czytało się dobrze, ale nie było dalszego zaciekawienia. Historia Megan, owszem była ciekawa, w pewnym sensie nawet życiowa, ale zabrakło tego CZEGOŚ.
Mimo to polecam przeczytanie tej książki.

OCENA:
  • 7/10 (dobra)


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Świat oczami dwóch pokoleń © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka